Victorie cu emoţii pentru FCSB? Toni Petrea: ,,Ne gândeam că nu înscriem”

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat marți, 03 noiembrie 2020, ora 00:52,
Toni Petrea
Toni Petrea

FCSB a câştigat partida cu Chindia Târgovişte, scor 2-0, din etapa a 9-a Ligii 1 şi îi suflă în ceafă Craiovei.

Golurile partidei au fost marcate de Iulian Cristea şi Florin Tănase, în minutul 23, respectiv minutul 56.

La finalul partidei, Toni Petrea a comentat prestaţia echipei sale. Acesta spune că dacă nu marcat devreme echipa sa, ar fi putut să intre apoi în criză de timp.

,,Ce ne-a interesat de la începutul jocului, am reuşit, cele trei puncte să le câştigăm, să ţinem aproape de lider şi jocul destul de bun din partea noastră. Ne gândeam că poate dacă nu înscriem să nu intrăm iarăşi într-o criză de timp şi să ne precipităm, dar lucrurile au decurs destul de bine şi sunt mulţumit de joc.

În prima repriză am întâmpinat ceva greutăţi în a ne desfăşura jocul şi am considerat că este momentul să apară şi Sergiu Buş pe teren, să punem mai multă presiune pe apărarea adversă. E bine că suntem în faţă acolo, e bine că acumulăm puncte şi ne dorim să ajungem pe primul loc şi să ne menţinem acolo cât de mult se poate.”, a mai punctat antrenorul la finalul meciului.

După victoria din meciul cu Chindia, FCSB a revenit la trei puncte în spatele Craiovei, liderul Ligii 1. Trupa lui Toni Petrea are cea mai bună ofensivă din campionat, după ce a marcat nu mai puţin de 24 de goluri.

Citeşte şi Când ajunge FCSB pe primul loc în Liga 1? Sergiu Buş: ,,Întrebaţi-i pe cei de la Craiova”