Valentin Mihăilă, prima reacție după accidentarea TERIBILĂ din meciul cu Poli Iași! Mesajul pentru fani

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat sâmbătă, 03 noiembrie 2018, ora 15:48,
accidentare iasi

Tânărul jucător al Universității Craiova, Valentin Mihăilă, 18 ani, trebuie să-i mulțumească divinității pentru șansa de care a avut parte, vineri, la partida contra celor de la Poli Iași.

În minutul 10, al partidei din Copou, Mihăilă a fost culcat la pământ de Laurențiu Rus, cu o lovitură de antebraț în gât absolut inexplicabilă, fără legătură cu duelul pentru minge. Pentru câteva minute bune, atacantul oltenilor și-a pierdut conștiența, dar grație divinității și al medicilor de pe ambulanță, jucătorul este acum în afara oricărui pericol.

La aproape 24 de ore, de la teribilul incident, Valentin Mihăilă a oferit prima reacție oficială. Într-un mesaj postat pe contul său de socializare, puștiul oltenilor a ținut să le mulțumească tuturor celor care i-au transmis mesaje de încurajare și susținere. Totodată, fotbalistul a dorit să îi asigure pe fani că totul este în regulă și că se află în afara oricărui pericol:

„Mulțumesc mult tuturor pentru mesajele de încurajare primite. Apreciez tot sprijinul! Totul este în regulă acum” a scris Valentin Mihăilă pe pagina sa de Facebook.

poli iasifotbalvalentin mihailamesajcraiovalaurențiu ruslovituraliga 1copoureactie