Valentin Costache, încântat de stilul de joc propus de Edi Iordănescu: ,,Aţi văzut ce combinaţii facem”

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat joi, 14 ianuarie 2021, ora 23:36,
Valentin Costache CFR

CFR Cluj s-a impus în primul meci din 2021, pe teren propriu, împotriva celor de la Academica Clinceni, scor 3-1.

Golurile partidei au fost marcate de Valentin Costache în minutul 15, Ciprian Deac în minutul 52, Debeljuh în minutul 90, respectiv Chandarov în minutul 84.

Valentin Costache, marcatorul primului gol al partidei, a comentat prestaţia echipei sale din această seară, dar totodată şi pe a sa. Acesta se arată încântat de stilul de joc propus de Edi Iordănescu.

,,Jucăm mai ofensiv, pasăm mai mult și asta se vede pe teren, ați văzut ce combinații facem. Am marcat, puteam să dau și al doilea gol. Am ajutat echipa, sper să o fac încontinuare, am mai multă încredere.

Mă simt foarte bine, sper să continuăm așa meci de meci, nu doar eu am jucat bine, ci toată echipa, toți am făcut un joc bun. Chiar am vorbit în vestiar, următoarele 3 etape sunt vitale.”, a declarat Valentin Costache la finalul jocului.

După acest succes, CFR Cluj a urcat pe locul 2 în Liga 1, unde se află la egalitate cu FCSB, ambele cu câte 34 de puncte.

Citeşte şi VIDEO | CFR Cluj pune presiune pe FCSB! Victorie fără emoţii cu Clinceni