Uhrin face plecăciune în fața suporterilor dinamoviști: ”A fost o atmosferă fantastică!”

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat duminică, 06 octombrie 2019, ora 07:37,
DINAMO fani
DINAMO fani

FCSB și Dinamo au remizat în fața a 30.000 de suporteri pe Arena Națională, scor 1-1.

Denis Ciobotariu a deschis scorul pentru ”câini” în minutul 9, iar Florinel Coman a egalat pentru roș-albaștrii 19 minute mai târziu.

Dusan Uhrin Jr. este de părere că partida a fost echilibrată, iar ambele echipe merită un punct. Tehnicianul lui Dinamo le-a mulțumit suporterilor prezenți la meci și a anunțat că ”Derby de România” este peste partide de foc din Europa, precum Slavia – Sparta Praga.

”A fost un meci dificil. E un rezultat bun pentru toată lumea. Mulţumim fanilor, a fost o atmosferă fantastică. Aş vrea să am 30.000 de oameni la fiecare meci. E mai bine ca la Slavia-Sparta, pentru că la Slavia sunt doar 20.000 de locuri. A fost un meci foarte bun.

Am avut şanse şi noi şi FCSB. Am fi putut să câştigăm, dar ne-am pierdut concentrarea şi au dat gol. Am marcat din fază fixă. Am exersat la antrenament asta, în această dimineaţă, şi mă bucur. Noi trebuie să muncim mai mult. Dacă ne concentram mai bine pe durata meciului…. Nu ştiu dacă a fost penalty. Nu am văzut. Nu vreau să comentez” a declarat Dusan Uhrin după meci.