U Craiova 1948 obține doar un punct cu Recea, la capătul unui meci spectaculos

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat sâmbătă, 03 octombrie 2020, ora 15:38,
U-Craiova-1948-liga-2

U Craiova 1948 a încheiat la egalitatea meciul disputat, sâmbătă, în deplasare, scor 3-3, în compania echipei Comuna Recea, în etapa a şasea a Ligii 2.

Oaspeții au fost cei care au marcat primii. Bălan a deschis scorul în minutul 27. Gazdele aveau să restabilească egalitatea în minutele de prelungire ale primei reprize. Coman a marcat golul de 1-1, în minutul 45+3.

Publicată de Fotbal Club Universitatea 1948 pe Sâmbătă, 3 octombrie 2020

În partea secundă, gazdele au marcat prin Luboya, după doar patru minute de joc. Zece minute mai târziu, Anghelina marca pentru Craiova și restabilea egalitatea, ca în minutul 66, Munteanu să-i ducă din nou în avantaj pe olteni. Rus nu a fost de acord cu rezultatul de pe tabelă și a restabilit egalitatea trei minute mai târziu.

S-a încheiat 3-3, însă U Craiova 1948 rămâne pe prima poziție în clasamentul Ligii 1, cu 14 puncte. De partea cealaltă, Comuna Reacea se află pe locul 18, cu 4 puncte.

Etapa viitoare, oltenii primesc vizita ocupantei locului secund în clasament, FC Rapid, în timp ce Comuna Recea va întâlni, pe teren propriu, formația Petrolul Ploiești, ocupanta locului cinci în ierarhia ligii secunde.