”Tricolorii” recunosc valorea ibericilor: ”O pasă nu a greșit azi. Te scoate din joc ușor”

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat vineri, 06 septembrie 2019, ora 10:19,
romania spania 3

România a pierdut duelul cu Spania, scor 1-2, iar jucătorii echipei naționale recunosc valoarea adversarilor.

Sergio Ramos și Paco Alcacer au marcat pentru spanioli, iar Florin Andone a punctat pentru România.

”Tricolorii”au avut ocazii uriașe la sfârșitul meciului, iar Răzvan Marin crede că meritam mai mult. Fotbalistul recunoaște că nu a jucat foarte bine în prima repriză: ”Poate meritam puţin mai mult după ocaziile pe care le-am avut în final. În prima repriză nu s-a jucat foarte bine. Eu personal nu am făcut un joc foarte bun în prima repriză, a doua repriză mi-am revenit şi eu, şi-a revenit şi echipa şi cred că puteam scoate mai mult.” a declarat Răzvan Marin după meciul cu Spania.

Mijlocașul lui Ajax, admite faptul că ibericii sunt puternici. Fotbalistul român l-a oferit ca exemplu pe Sergio Busquets, jucătorul Barcelonei: ”Cred că Busquets azi nu a greşit o pasă. Degeaba îi faci presiune că este foarte bine informat dinainte şi te scoate din joc foarte uşor” a explicat Marin.