Toni Petrea, supărat la culme pe jucătorii săi: „I-am avertizat cu privire la acest lucru”

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat sâmbătă, 12 septembrie 2020, ora 23:25,
toni-petrea-antrenament-fcsb-1400×708

Antrenorul celor de la FCSB a fost dezamăgit de felul în care fotbaliștii săi au tratat anumite momente din meciul disputat pe arena Anghel Iordănescu.

Toni Petrea le-a repoșat roș-albaștrilor golul de 2-0 primit în urma unei faze fixe.

„O primă repriză nu tocmai satisfăcătoare am intrat prost în joc nu am avut agresivitate. Și starea terenului ne-a împiedicat pe faza de atac, dar acest lucru nu este o scuză. Repriza a doua am pus presiune pe adversar.

Am pregătit fazele fixe, dar le-am antrenat degeaba, am marcat doar un gol deși am mai avut ocazii. Nu cred că a fost vina lui Cristea i-am atenționat cu privire la fazele fixe le-am spus că sunt foarte buni”, a declarat tehnicianul ajuns la echipă în finalul sezonului trecut.

FCSB trebuie să își revină rapid. Joi e duelul decisiv pentru pătrnderea în turul trei prleiminar al Europa League.

„Trebuie sa analizăm mai bine ce s-a întâmplat. Când pierzi trebuie să reglezi lucrurile timpul este scurt și trebuie să ne refacem după acest meci și să pregătim cât mai bine duelul de acolo”, a mai spus Toni Petrea.