VIDEO | Primul pas fals făcut de FCSB în acest sezon! FC Voluntari învinge echipa lui Toni Petrea cu 2-1

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat sâmbătă, 12 septembrie 2020, ora 23:01,
FC Voluntari – FCSB

Cu trei victorii până acum în noua stagiune, roș-albaștrii au pierdut în fața ilfovenilor exact înaintea duelului din Europa League contra sârbilor de la Backa Topola.

Gazdele au făcut un meci aproape perfect și s-au impus după ce au condus mult timp pe tabelă. Mailat a deschis corul pentru trupa lui Teja în minutul 27 și a stabilit rezultatul primei reprize.

Iar avantajul celor de la FC Voluntari s-a mărit la jumătatea părțiis ecunde atunci când Ricardinho a marcat cu o lovitură de cap după un corner bătut de Eric.

Roș-albaștrii au înscris golul care i-a băgat în meci cu 4 minute înainyte de final prin Man. Nu a fost însă destul pentru ca FCSB să obțină măcar un punct și Tănase & Co au înregistrat primul eșec în acest sezon al Ligii 1.