Toni Petrea, după o nouă înfrângere suferită de FCSB: „Două înfrângeri care ne pun în dificultate”

Articol de Vlad Ciotoran - Publicat joi, 29 aprilie 2021, ora 22:25,
TONI PETREA
TONI PETREA

FCSB a pierdut meciul disputat în deplasare, cu CS Universitatea Craiova, scor 2-0, joi seară, în etap a patra a play-off-ului Ligii I.

Două înfrângeri care ne pun în dificultate, din punct de vedere al punctelor şi al clasamentului. Cred că dacă s-ar fi luat decizia corectă (n.r. – la faza din minutul 6), ar fi fost cu totul alt rezultat în această seară.

În repriza a doua, am beneficiat şi de acea eliminare, dar paradoxal nu am găsit soluţii pentru a desface apărarea aglomerată a Craiovei. Şi a venit şi golul doi, după care cred că am căzut un pic din punct de vedere mental.

Suntem abia la jumătatea play-off-ului şi mai sunt destul de multe meciuri de jucat şi puncte de câştigat. Să vedem ce avem de făcut cu lotul pe care îl avem la dispoziţie. Eram obişnuiţi de ceva timp să fim liderii campionatul, a declarat Toni Petrea, după meciul din Bănie.

FCSB ocupă poziția secundă, cu 39 de puncte. Roș-albaștrii au ajuns la a doua înfrângere consecutivă. În runda a treia a play-off-ului Sepsi s-a impus cu 2-1, pe terenul echipei bucureștene.

2-0conferințăfotbaltoni petreacraiovafcsbetapa patrurealitatealiga 1