VIDEO | Craiova a învins-o pe FCSB și a relansat lupta la titlu. Al doilea eșec la rând pentru jucătorii lui Toni Petrea

Articol de Vlad Ciotoran - Publicat joi, 29 aprilie 2021, ora 21:39,
Craiova-5
Craiova-5

CS Universitatea Craiova a învins-o pe FCSB, cu scorul de 2-0, într-un meci disputat joi seară, în cadrul etapei a patra a play-off-ului Ligii I.

În minutul 6, FCSB a solicitat lovitură de pedeapsă în urma unui duel Bancu și Niță. În minutul 37, Octavian Popescu a trimis peste poarta gazdelor.

După un minut, Craiova a deschis scorul prin Alex Cicâldău.

Din minutul 54, echipa olteană a evoluat în inferioritate numerică. Bogdan Vătăjelu a primit al doilea cartonaș galben pentru un fault comis asupra lui Octavian Popescu, și implicit pe cel roșu.

Andrei Vlad a comis o gafă ca în primele lui meciuri la FCSB și i-a permis lui Dan Nistor să ducă scorul la 2-0.

În urma acestei victorii, CSU Craiova a acumulat 37 de puncte dar oltenii rămân pe locul trei în clasament. FCSB ocupă poziția secundă, cu 39 de puncte, iar CFR Cluj e lider, cu 41 de puncte.

Au evoluat echipele:

CSU Craiova: Pigliacelli – Vătăjelu, Acka, M. Constantin, N. Bancu – Mateiu, Nistor – Cîmpanu (Screciu ’87), Cicâldău (Bic ‘87), Mitran (Tudorie ‘3, Căpăţână ‘57) – Ivan (Mamut ’87). Antrenor: Marinos Ouzounidis

FCSB: A. Vlad – Haruţ, I. Cristea, Miron, Radunovic – Moruţan, Şut, Ov. Popescu (Perianu ’73) – Ad. Niţă (Oaidă ‘41), Fl. Tănase, Oct. Popescu. Antrenor: Anton Petrea

fcsbetapa 4liga 12-0play offfotbalrealitateacraiova