Surpriza de care a avut parte Denis Alibec cu ocazia împlinirii a 30 de ani: „Silviu Lung mi-a fost complice”

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat miercuri, 06 ianuarie 2021, ora 16:39,
alibec
alibec

Atacantul a schimbat ieri prefixul, iar evenimentul special l-a prins în cantonamentul echipei sale.

Pentru a-i alina dorul de casă, mama sa i-a pregătit un cadou jucătorului ajuns la Kayserispor în toamna anului trecut.

„Nu obișnuiesc să-l sun noaptea, indiferent de motiv. De ziua lui, a primit un tort special, din partea familiei. Silviu Lung mi-a fost complice, cu el am pus la cale mica surpriză.

S-a bucurat foarte mult. Colegii i-au cântat „La mulți ani” și cam atât, având în vedere faptul că astăzi au meci”, a mărturisit Emilia Stroe, pentru playsport.ro.

Iar Alibec a fost recompensat și de antrenorul său care l-a trimis din primul minut pe teren în duelul de astăzi cu Denizlispor câștigat de Kayseri cu 1-0. Alibec a jucat 82 de minute în partida care a ajutat echipa sa să părăsească ultima poziție a clasamentului. Fostul fotbalist al Astrei s-a și ales cu un cartonaș galben în minutul 33. Alături de el, titular la echipa pe care o poate prelua Dan Petrescu a fost și Cristian Săpunaru.