Straton, mesaj categoric pentru conducerea lui Dinamo: ”Echipa este alături de Gigi Mulțescu!”

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat marți, 25 august 2020, ora 08:42,
multescu
multescu

Conducerea lui Dinamo a primit un mesaj categoric după debutul roș-albilor în noul sezon.

Dinamo a remizat cu FC Hermannstadt, scor 1-1, pe Arena Națională, în prima etapă din sezonul 2020-2021 al Ligii 1. Brazilianul Joalisson a deschis scorul pentru oaspeți în minutul 32, iar ”câinii” au marcat din penalty, prin Deian Sorescu, în minutul 59.

Chiar dacă în ultima perioadă s-a vorbit despre revenirea lui Cosmin Contra în Ștefan cel Mare, Straton anunță conducerea roș-albilor că întreaga echipă este alături de Gigi Mulțescu.

”Nici nu știu dacă a fost un început. Cu pandemia asta nu știu care e finalul de sezon, care e startul. A fost un meci cu încărcătură multă, Avem un patronat nou, am vrut să câștigăm. Din păcate s-a terminat X. Sper să se regleze lucrurile și să luăm 3 puncte următoarele meciuri.

Echipa este alături de Gigi Mulțescu, noi știm că rămâne dânsul. Dacă astăzi câștigam, probabil nu se mai vorbea de schimbarea lui. Cu tot respectul pentru Cosmin, este un antrenor imens, dar eu nu știu nimic.” a declarat Straton la LookSport.

cătălin-straton-dinamo-1

Vezi și VIDEO | Aceeași poveste la Dinamo! Jucătorii n-au fost la nivelul fanilor! Egal cu Hermannstadt la debutul Ligii 1