VIDEO | Aceeași poveste la Dinamo! Jucătorii n-au fost la nivelul fanilor! Egal cu Hermannstadt la debutul Ligii 1

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat luni, 24 august 2020, ora 23:05,
dinamo-hermannstadt

Dinamo București a remizat cu FC Hermannstadt, scor 1-1, pe Arena Națională, în prima etapă din sezonul 2020-2021 al Ligii 1.

Dinamo a făcut o primă repriză slabă, iar brazilianul Joalisson a deschis scorul pentru oaspeți în minutul 32, după o execuție superbă.

În repriza a doua, Dinamo a jucat mult mai bine și și-a creat 10 ocazii de gol. Totuși, ‘câinii roșii’ au reușit să înscrie doar din penalty, prin Deian Sorescu, în minutul 59.

Sorescu a înscris câte un gol în fiecare dintre ultimele patru meciuri jucate de Dinamo în Liga 1.

Pe final de meci, ambele echipe au ratat ocazii mari. Hermannstadt a fost aproape de gol prin Sîntean, iar Dinamo prin Sorescu, în minutul 90+5.

Înaintea partidei, fanii lui Dinamo i-au întâmpinat pe jucători și pe staff la Arena Națională, au aprins torțe și fumigene și și-au încurajat favoriții. A fost o atmosferă specială, care te trimitea cu gândul la un meci de Liga Campionilor.