VIDEO | Steaua nu a avut milă de Dinamo! Victorie categorică pentru roș-albaștri

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat sâmbătă, 27 martie 2021, ora 18:29,
Steaua
Steaua

Partida dintre CSA Steaua și Dinamo 2, meci din cadrul etapei a 13-a din Liga 3, s-a terminat cu victoria roș-abastrilor, scor 4-0.

CSA Steaua, formația condusă de Daniel Oprița s-a impus categoric contra celor de la Dinamo 2, scor, 4-0.

Atacantul Remus Chipirliu a reușit un hat-trick împotriva formației secunde din Ștefan Cel Mare. Acesta a marcat primul gol în prima repriză în minutul 32. După pauză, Remus Chipirliu și-a trecut în cont dubla după golul din minutul 58 iar după patru minute a înscris pentru 3-0, reușind hat-trickul. Dragoș Nicolae a stabilit scorul final dintre CSA Steaua și Dinamo 2 în minutul 79, 4-0.

După acest succes, CSA Steaua și-a recăpătat poziția de lider în seria a patra, cu 33 de puncte strânse în primele 13 etape. Pe locul secund se află FCSB 2, cu 31 de puncte.