VIDEO | Spectacol pe Oblemenco! Craiova o bate pe Mioveni și face un pas mare pentru promovare

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat vineri, 30 aprilie 2021, ora 21:52,
fc u craiova bucurie

Echipa lui Trică s-a impus în fața argeșenilor cu 4-2 în etapa a 6-a a play-off-ului Ligii 2.

Deși oaspeții au deschis scorul după mai puțin de două minute de joc, prin Blănaru fotbaliștii lui Pelici au plecat acasă cu mâna goală. Oltenii au revenit în partea secundă și au punctat în doar 9 minute de trei ori asigurându-și victoria. Compagno, Negru și Blidar au marcat pentru alb-albaștrii care au avut emoții totuși după reușita brazilianului Garutti, venită cu un sfert de oră înainte de final.

În prelungiri, Albu a închis tabela din penalty și în urma victoriei cu 4-2, trupa lui Trică își mărește avansul în fruntea clasamentului. Oltenii ajung la 49 de puncte, cu 7 mai multe decât învinsa din această seară și cu 6 peste urmăritoarea Rapid. Mioveniul așteaptă acum să vadă ce vor face giuleștenii în partida contra celor de la Csikszereda programată sâmbătă.