VIDEO | Sorin Cârțu, scandal după înfrângerea în fața FCSB-ului: „Bă, dar eşti nesimţit?”

Articol de Vlad Ciotoran - Publicat sâmbătă, 19 decembrie 2020, ora 01:16,

Înfrângerea suferită de Universitatea Craiova, pe teren propriu, în fața FCSB-ului nu i-a picat bine lui Sorin Cârțu.

Președintele echipei oltene a declarat că nu a văzut o repriză secundă atât de slabă făcută de olteni, în ultimii șapte ani.

Nu e trist, e foarte trist. Suntem de şapte ani în Liga 1, am văzut atâtea meciuri, sunt de doi ani la echipa asta. Nu îmi aduc aminte să fii văzut o asemenea a doua repriză cum am avut-o noi. A fost cea mai slabă a doua repriză din viaţa acestei echipe.

Am crezut că în repriza a doua putem să recuperăm teren. Nu îmi aduc aminte, nu există ceva similar în prestaţia echipei noastre în decurs de şapte ani. Normal că e presiune. Dar vedem, mai sunt patru zile până la joc şi echipa trebuie să îşi revină”, a declarat preşedintele Universității Craiova, la Telekom Sport.

„Apoi, oficialul a intrat în polemică cu un fan al echipei oltene.

Fan: Câte analize facem, bă, Cârţule?

Cârţu: Bă, dar eşti nesimţit?

Fan: Câte analize facem? Uite, abonamentul, 9 milioane!

Cârţu: Aşa vorbeşti? Lasă-ne puţin şi discutăm după aceea. Asta e nesimţire.

Fan: Pai tu eşti cu analizele!”

FCSB a învins-o pe Universitatea Craiova cu scorul de 2-0, vineri seara, în epilogul etapei a 14-a a Ligii I. Cele două goluri au fost marcate de Dennis Man (39 și 55).

etapa 14u craiovafotbalrealitateauniversitatea craiovafcsb0-2sorin cartuliga i