Șoc în Liga 2! Rapid pierde în fața celor de la Csikszereda și calificarea în play-off este în pericol

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat sâmbătă, 06 martie 2021, ora 15:00,
rapid
rapid

Ciucanii s-au impus cu 3-1 la Buftea, toate golurile fiind marcate în repriza secundă.

Oaspeții au făcut diferența pe tabelă în doar două minute, atunci când Bauza și Csuros au marcat cu execuții din careu. Rapidiștii ar fi putut reveni, doar că după penaltyul transformat de Bălan, fotbaliștii lui Nicolae Grigore au ratat o ocazie uriașă de egalare.  Rezultatul final l-a stabilit Jebari cu un șut superb din afara suprafeței de pedeapsă. După această victorie, Csikszereda a urcat pe poziția a doua, direct promovabilă.

Echipa antrenată de Valentin Suciu are 28 de puncte, cu unul mai mult decât Rapid, aflată acum pe locul 6, ultimul care duce în play-off. Formația din Grant are doar două puncte obținute din 3 meciuri disputate de la reluarea sezonului și mai are trei jocuri la dispoziție pentru a ajunge în bătălia finală pentur promovarea în LIga 1.