Șoc în Liga 2! O echipă care a fost la un pas de promovarea în prima divizie se retrage din campionat

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat miercuri, 13 ianuarie 2021, ora 17:43,
turris mioveni

Turris Turnu Măgurele este aproape de a abandona întrecerea din Liga 2, înaintea încheierii sezonului regulat.

Conducătorii trupei teleormărnene au luat decizia retragerii din campionat în urma rezultatelor foarte slabe din această primă parte a sezonului 2020-2021. Potrivit Fanatik, Valentin Dragnea, fiul fostului lider președinte al Camerei Deputaților, Liviu Dragnea, care era patronul clubului va renunța la finanțarea formației care în vara anului trecut a fost la un singur minut de promovarea în Liga 1.

Turris a ratat victoria în meciul cu Rapid în minutul 90+7, în ultima etapă a play-off-ului ediției trecute și a pierdut locul 2 al clasamentului final care i-ar fi permis să evolueze pe prima scenă a fotbalului românesc! Acel ghinion se pare că i-a urmărit pe cei de la Turris în această stagiune, în care sunt abia pe locul 13 în campionat, la 4 de poziția a șasea care garantează prezența în play-off-ului actualei ediții. Dacă decizia șefilor de la Turnu Măgurele nu se va mai schimba, atunci toate rezultatele echipei obținute în acest sezon vor fi anulate.