VIDEO | Situație ingrată pentru Florin Andone! Cât a jucat atacantul în derby-ul Galatasaray – Beșiktaș

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat duminică, 15 martie 2020, ora 22:12,
florin-andone

Florin Andone a jucat doar trei minute pentru Galatasaray în derby-ul cu Beșiktaș, scor 0-0, în etapa a 26-a din campionatul Turciei. Meciul s-a disputat fără spectatori, pe fondul pandemiei de coronavirus.

Andone a fost introdus pe teren în minutul 90+1, în locul lui Radamel Falcao. Arbitrul a dictat patru minute de prelungiri.

Derby-ul a fost unul ‘șters’, fără multe ocazii de gol. Galatasaray riscă să piardă locul trei în clasament, dacă Sivasspor va câștiga mâine cu Antalyaspor.

Clasamentul primei ligi din Turcia

Florin Andone (26 de ani) nu mai jucase de la începutul lunii martie, când a bifat 12 minute în meciul Galatasaray – Genclerbirligi, scor 3-0. Atacantul român a stat patru luni în afara terenului, din cauza unei accidentări la genunchi.