Scos accidentat de colegul Șut în partida cu Sepsi, Panțîru a aflat când va putea reveni

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat marți, 27 aprilie 2021, ora 12:58,
FCSB SEPSI IONUT PANTIRU

FCSB a ratat şansa de a se distanţa în fruntea clasamentului Ligii 1, după ce a pierdut partida cu Sepsi, de la Giurgiu, scor 1-2.

Unul dintre ghinioniștii partidei a fost Ionuț Panțîru. Eroul meciului cu Botoșani și contribuabil cu un assist și la victoria cu Academica Clinceni a ieșit accidentat în partida de la Giurgiu, în minutul 33, fiind schimbat cu Radunovic.

În minutul 20, Panțîru a fost accidentat chiar de coechipierul de la FCSB, Adrian Șut. Mijlocașul încerca să-l deposedeze pe Golofca, dar a intrat prin alunecare și l-a lovit în genunchi pe fundașul stânga de la FCSB, iar acum acesta a aflat verdictul medicilor.

Conform specialiștilor, Panțîru se confruntă doar o contuzie mai puternică în zona genuchiului drept și sunt șanse ca jucătorul de bandă să fie disponibil măcar pe bancă pentru partida cu Craiova.

Sursa foto: Profimedia Images

Panţîru venea după evoluții bune în ultimele paride și îl impresionase pe patronul Becali, care ceruse ca fotbalistul să nu mai lipsească din primul 11 al lui Toni Petrea.

FCSB va merge la Craiova pentru duelul cu Universitatea, programat joi, 29 aprilie, în etapaa a patra din play-off.