Scenariu sumbru pentru echipa lui Gigi Becali: „La felul cum joacă, nu poate rezista nici în Europa League”

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat luni, 22 februarie 2021, ora 11:38,
fcsb victorie

FCSB, formația pregătită de Toni Petrea s-a impus la limită în fața Chindiei Târgoviște, scor, 1-0, meci în cadrul etapei a 24-a a Ligii 1.

Singurul gol al partidei de pe Național Arena a fost marcat de Darius Olaru, în minutul 23 al întâlnirii.

Cu toate că echipa patronată de Gigi Becali este prima în Liga 1, Helmuth Duckadam, fostul președinte de imagine al celor de la FCSB nu este impresionat de jocul formației conduse de Toni Petrea, ba mai mult acesta consideră că jucătorii roș-albaștri nu pot face față într-o competiție europeană.

Helmuth-Duckadam

La felul în care joacă acum, FCSB nu poate rezista în Europa League. Nu se poate ca o echipa cum este FCSB caute de ani de zile un atacant și nu îl găsească. Vukusic va avea același deznodământ pe care l-au avut și celelalte vârfuri, pentru nu va fi jucat.

Moruțan, într-o partidă, cred a pierdut 30 de mingi numai în prima repriză. Aici ar trebui intervină patronul. le spună clar: ‘Câștigați campionatul, puteți plecați în străinătate. Nu câștigați campionatul, rămâneți aici'”, a spus Helmut Duckadam pentru Look Sport.