Ryde arată cu degetul spre arbitraj: ”Și-au schimbat nivelul!”

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat duminică, 08 decembrie 2019, ora 10:24,
tomas-ryde
tomas-ryde

Tomas Ryde, selecționerul României, a vorbit despre înfrângerea clară cu Rusia, scor 18-27.

Chiar dacă ”tricolorele” au făcut o primă repriză foarte bună, rusoaicele ne-au învins într-o manieră categorică, după ce jucătoarele noastre au fost de nerecunoscut în a doua jumătate a meciului.

Ryde le-a felicitat pe rusoaice, însă este nemulțumit de arbitraj.

”Felicitări Rusiei și antrenorului Ambros Martin. Au câștigat și nu încape îndoială asupra rezultatului de astăzi. Am jucat foarte bine în fața jucătoarelor lor importante în prima repriză. Am sperat la un rezultat bun.

Arbitrii și-au schimbat însă nivelul în repriza a doua. Am avut și câteva jucătoare cu probleme, dar și niște probleme cu modul în care eu am antrenat eu, am luat decizii greșite. Trebuie să ne concentrăm acum pentru meciurile următoare” a declarat Ryde.

Vezi și VIDEO BLOG | România, înfrângere clară cu Rusia! ”Tricolorele”, de nerecunoscut în repriza secundă