România, victorie categorică în fața Croației! ”Tricolorele” au făcut spectacol!

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat marți, 22 septembrie 2020, ora 21:13,
romania feminin

Echipa națională de fotbal feminin a României a făcut spectacol!

”Tricolorele” lui Mirel Albon au învins Croația cu 4-1, după ce au fost conduse cu 1-0.

În prima repriză, Ivana Rudelic a deschis scorul, în minutul 9, însă româncele au întors rezultatul, iar la pauză conduceau cu 3-1.

Landeka și-a băgat mingea în proprie poartă, Batea a adus România în avantaj, iar Herczeg a majorat avantajul.

Conducem Croaţia la pauză după ce am revenit de la 0-1! #HaiRomania ??? bit.ly/nationalafeminina

Publicată de Nationala Romaniei de Fotbal Feminin pe Marţi, 22 septembrie 2020

În repriza secundă, Laura Rus a stabilit scorul final, 4-1.

Victorie importantă pe teren propriu împotriva Croației! ??#LuptamImpreuna până la capăt! ? bit.ly/nationalafeminina

în urma acestui rezultat, ”tricolorele” urcă pe locul 3 în grupa H, cu 6 puncte.

Totuși, șansele de calificare la EURO sunt minime: Elveția conduce grupa cu 16 puncte, iar Belgia se află pe poziția secundă, cu 16.