VIDEO | România pierde primul meci de la Billie Jean King Cup! Irina Bara, învinsă în 2 seturi de Cocciaretto

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat vineri, 16 aprilie 2021, ora 17:16,
Billie Jean King Cup Play-Offs: Romania V Italy – Previews, Cluj-Napoca – 15 Apr 2021

România a pierdut primul meci cu Italia din cadrul Billie Jean King Cup, după ce Irina Bara a fist învinsă de Elisabetta Cocciaretto.

Tenismena din România a pierdut duelul disputat la Cluj cu sportiva din Italia în două seturi, scor 1-6, 4-6.

Deşi a încercat să revină în setul secund, Bara nu a putut-o învinge pe Cocciaretto la finalul jocului care a durat o oră şi 30 de minute.

Partida de la Cluj, din cadrul play-off-ului de menţinere în Grupa Mondială a Billie Jean King Cup, s-a disput fără spectatori, din cauza restricţiilor impuse de pandemia de Covid-19.

Tot astăzi, în cadrul Billie Jean King Cup, pentru România va evolua şi Mihaela Buzărnescu, de la ora 17:30.

Sursa foto: Profimedia Images

Numărul 137 WTA va juca împotriva italiencei Trevisan, care în accest moment ocupă locul 99 în ierarhia mondială.

Partida de astăzi a fost şi prima în care Monica Niculescu a asistat din funcţia de căpitan, după demisia lui Florin Segărgeanu.

Citeşte şi Simona Halep nu mai vine la FED Cup! Motivul absenţei şi înlocuitoarea aleasă