Reacție exrem de dură a lui MM Stoica, după FCSB – CFR Cluj 1-1: „Sunt niște minciuni sfruntate. Doar antipatie”

Articol de Vlad Ciotoran - Publicat luni, 03 mai 2021, ora 23:48,
Mihai Stoica

Mihai Stoica, managerul echipei FCSB, l-a critcat pe fostul arbitru internațional Ion Crăciunescu.

Acesta declarat că arbitrul Radu Petrescu i-a acordat în mod corect, doar cartonașul galben lui Andrei Burcă, cel care l-a faultat în careu pe Florin Tănase. Oficialul echipei FCSB a cerut eliminarea jucătorului care avea să marcheze în prelungiri.

Părerile specialiștilor sunt niște minciuni sfruntate. Poate din dorința de a absolvi arbitrul, poate din alte interese sau poate fără interes. Doar antipatie. Burcă n-are NICIO intenție să joace mingea, îl faultează cinic pe Tănase și Petrescu era OBLIGAT să-l elimine. Nu galben, ci ROȘU. Așa zice regulamentul. Ăla updatat, pe care cred unii că eu nu-l cunosc”, a scris MM Stoica pe Facebook.

FCSB și CFR Cluj au terminat la egalitate, scor 1-1, la Giurgiu, luni seară, în etapa a cincea, ultima din turul play-off-ului Ligii I.

În urma acestei remize, CFR Cluj rămâne pe primul loc în Liga 1, cu 42 de puncte, cu două mai multe decât FCSB, ocupanta locului secund. Runda următoare, jucătorii pregătiți de Toni Petrea vor evolua cu Academica Clinceni, pe teren propriu, în timp ce campioana en-titre va primi replica celor de la Sepsi Sf. Gheorghe.