Reacţie controversată a lui Ricardo Grigore după victoria cu FC Argeş: ,,Să tacă din gură toţi adversarii”

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat vineri, 04 decembrie 2020, ora 23:58,
RICARDO GRIGORE

Dinamo s-a impus în meciul din deplasare contra celor de la FC Argeş, scor 1-0, în etapa a 12-a Ligii 1.

Juan Camara a marcat golul victoriei cu un şut de la jumătatea terenului în minutul 7 al partidei.

La finalul partidei, Ricardo Grigore a tras primele concluzii după victoria din Trivale.  Acesta a vorbit despre penalty-ul cerut pe piteşteni în prelungirile partidei, fază la care a fost protagonist. Fundaşul spune că victoria cu FC Argeş îi este dedicată lui Cosmin Contra.

,,Ştiu că prima dată am fost dezechilibrat. am fost ras, mai departe nu mai ţin minte nimic, a fost aglomeraţie mare acolo. Îmi pare rău dacă a fost penalty şi nu s-a dat. Să nu uităm ce s-a făcut contra noastră! Să nu vorbească nimeni, ar trebui să tacă din gură majoritatea care joacă împotriva noastră, da?

Vrem să-i dedicăm această victorie lui Contra. E o perioadă foarte grea, aşteptăm până în al 12-lea ceas să ne bage banii. Încercăm să ne pregătim foarte bine, să ducem echipa unde îi este locul.”, a mai completat fundaşul lui Dinamo.

După victoria din acest joc, Dinamo a urcat pe locul 11 în Liga 1, având 12 puncte în 12 etape.

Citeşte şi VIDEO | Dinamo se ridică din dezastru după ce Camara a marcat un gol de senzaţie la în victoria cu FC Argeş