Reacția sinceră a lui Adi Petre după întâlnirea cu FCSB! ”Nu prea am avut ocazii”

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat duminică, 14 martie 2021, ora 00:58,
adrian-petre-uta-arad

UTA Arad a fost învinsă de FCSB în etapa cu numărul 27 a Ligii 1, scor 0-1. Unicul gol al partidei a venit în prima repriză din partea lui Moruțan, cu o lovitură de cap.

La finalul partidei, Adi Petre (23 ani), atacantul celor de la UTA Arad, a recunoscut superioritatea liderului actual din campionat. Intrat în minutul 69 în locul lui Hora, Adi Petre a declarat că și-ar fi dorit să joace mai mult contra fostei sale echipe.

Știam că vom avea un meci greu, cu o echipă foarte bună. Ei au fost peste noi și în prima repriză, la 11 contra 11. Nu prea am avut ocazii. Asta e, am încercat să ne ținem bine, puteam egala, dar cred că ar fi fost un rezultat mincinos dacă egalam.

Mi-aș fi dorit să joc mai mult, dar nu iau eu deciziile, sunt mulțumit că am intrat și atât. Speram ca la acest meci să rupem blestemul meciurilor de pe teren propriu, dar asta este”, a fost reacția lui Adi Petre după meciul cu FCSB.

”Dacă ajungem în play-out, ceea ce probabil se va întâmpla, orice echipă este supusă acestui stres de a nu retrograda. Noi încercăm dacă vom intra în play-out să luăm cât mai multe puncte și să câștigăm cu contracandidatele la retrogradare pentru a rămâne în Liga 1. Ăsta este obiectivul nostru”, și-a încheiat fostul atacant al lui FCSB declarația.