VIDEO | Reacţia lui Răzvan Marin după primul gol în Serie A! ,,Sunt la dispoziţia lui Mister”

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat duminică, 06 decembrie 2020, ora 23:19,
Razvan Marin

Mijlocaşul român, Răzvan Marin, a marcat primul gol pentru Cagliari de când s-a transferat în Serie A.

Marin a înscris pentru italieni în remiza cu Hellas Verona, scor 1-1, în etapa a 10-a campionatului italian.

Titular la Cagliari, mijlocaşul a marcat golul egalizator în minutul 48, după ce a reuşit o pătrundere în careu şi a plasat mingea cu un şut de la aproximativ 12 metri. Românul a fost schimbat în minutul 83 al partidei cu uruguayanul Christian Oliva.

La finalul meciului, Răzvan Marin a oferit prima reacţie după ce a reuşit să spargă gheaţa pentru Cagliari. Acesta spune că este dispus să joace acolo unde îl pune antrenorul.

,,Sunt foarte bucuros pentru primul meu gol şi pentru echipă. Am făcut un meci mare şi trebuie să continuăm la fel.

Poziţia mea pe teren? Mă simt foarte bine atât ca mijlocaş, cât şi ca playmaker, în faţa apărării. Oricum, sunt la dispoziţia lui Mister. Joc unde vrea el, a declarat fotbalistul român pentru Sky Sport.

Antrenorul italian, Eusebio Di Francesco, a avut doar cuvinte de laudă la adresa internaţionalului de 24 de ani.

,,A reușit un joc excelent. El s-a schimbat mult, joacă cu mai multă intensitate și exact asta vreau să văd din partea lui.”, a spus italianul.

După remiza cu Verona, Cagliari se află pe locul 12 în Serie A, cu 12 puncte adunate în 10 etape.

Citeşte şi Daniel Pancu, discurs dur după eşecul cu CFR Cluj: ,,E imposibil să avem reacţie pe burta goală”