VIDEO | Răzvan Marin, prea bun la Cagliari! Gol fabulos înscris de român în meciul cu AS Roma

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat duminică, 25 aprilie 2021, ora 21:17,
RĂZVAN MARIN. Sursa foto: Profimedia Images

Răzvan Marin, fobalistul celor de la Cagliari, are evoluţii de excepţie din momentul în care a ales să se transfere în Serie A.

În meciul cu AS Roma, din etapa a 33-a a campionatului italian, temrinat cu scorul de 3-2 pentru Cagliari, Răzvan Marin a fost one-man-show.

Mijlocaşul român a punctat pentru echipa sa în minutul 57 al jocului cu Roma, cu un şut fabulos din afara careului, care nu i-a dat nicio şansă portarului advers şi astfel a dus scorul la 2-1 pentru Cagliari.

Prestaţia senzaţională a lui Răzvan Marin s-a soldat şi cu un assist pentru Joa Pedro, în minutul 64, când a punctat pentr 3-1.

Astfel, după golul de azi cu AS Roma, Răzvan Marin a ajuns la trei reuşite în tricoul celor de la Cagliari, de când a fost adus de la Ajax.

Graţie victoriei din meciul cu Roma, Cagliari a urcat pe locul 17 în clasament, acolo unde are 31 de puncte, la egalitate cu Benevento, dar având un golaveraj mai bun.

Citeşte şi VIDEO | Cagliari a învins-o in extremis pe Parma. Dennis Man și Răzvan Marin au marcat câte un gol