VIDEO | Cagliari a învins-o in extremis pe Parma. Dennis Man și Răzvan Marin au marcat câte un gol

Articol de Vlad Ciotoran - Publicat duminică, 18 aprilie 2021, ora 00:11,
Cagliari Calcio vs Parma Calcio

Răzvan Marin (Cagliari) şi Dennis Man (Parma) au înscris câte un gol, sâmbătă seară, în meciul dintre echipele celor doi români, din cadrul etapei a 31-a a campionatului Italiei.

Partida a fost câștigată de echipa gazdă, Cagliari, cu scorul de 4-3.Răzvan Marin a fost integralist şi a primit un cartonaş galben în minutul 30. Man a evoluat până în minutul 72, iar celălalt român de la Parma, Valentin Mihăilă, a intrat pe teren în debutul reprizei secunde.

Sursa Foto: Profimedia Images

Parma a început perfect meciul și a condus cu 2-0 după golurile marcate de Pezzella, în minutul 5, respectiv Kucka, în minutul 31. Cagliari a redus din diferență prin Pavoletti, în minutul 39.

Dennis Man a refăcut diferența de două goluri cu un șut de la marginea careului, în minutul 59. Răzvan Marin a înscris pentru gazde, în minutul 66, iar scorul a devenit 2-3. În prelungirile partidei Cagliari a marcat prin Pereiro (90+2), din pasa lui Marin, şi Cerri (90+4), obținând victoria in-extremis.

Sursa Foto: Profimedia Images Nella foto:Alberto Grassi

Parma ocupă locul 19 în Serie A, penultimul, cu 20 de puncte, iar Cagliari se află cu o poziție mai sus, în ierarhie, cu 25 de puncte.