Rapid pierde la scor de neprezentare cu Mioveni şi rămâne în afara play off-ului

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat joi, 29 octombrie 2020, ora 22:21,
Mioveni
Mioveni

Ultimele schimbări de la Rapid nu au fost de bun augur. Pasa proastă în care se află a culminat în meciul cu Mioveni.

Giuleştenii au pierdut pe teren propriu, scor 0-3, meciul din Liga a 2-a, cu CS Mioveni, o contracandidată la promovarea în Liga 1.

Golurile victoriei pentru Mioveni au fost marcate de Işfan în minutul 22, Garutti în minutul 55 şi Sergiu Negruţ în minutul 69 din penalty.

După înfrângerea la scor cu Craiova, 0-5 şi eliminarea din cupă cu Spartac Progresul, 2-3, Rapid l-a pus antrenor interimar pe Mihai Iosif. Acesta a preluat banca echipei după demisia lui Adi Iencsi, dar nu a reuşit să aducă vreun plus echipei.

La CS Mioveni schimbarea antrenorului a dat roade însă. Alexandru Pelici a fost numit zilele trecute în locul lui Claudiu Niculescu şi a câştigat la debut.

După acest meci, cele două echipe sunt la egalitate de puncte, ambele având câte 13. Ambele cluburi sunt în afara locurilor de play off, Mioveni fiind pe locul 10, iar Rapid pe locul 11.

Pentru Rapid urmează un alt meci de foc, derby-ul cu Petrolul.

Citeşte şi A dat-o cu capul de pereți și a încercat să o sufoce cu perna! Iubita unui celebru sportiv, mărturii din infern