Rapid face încă un pas greșit în lupta pentru promovare! Giuleștenii, doar remiză contra celor de la CS Mioveni

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat sâmbătă, 24 aprilie 2021, ora 16:52,
rapid 1
rapid 1

Rapid și CS Mioveni au remizat, scor 1-1, în runda cu numărul 5 din play-off-ul Ligii a 2-a!

Cele două goluri ale partidei au fost marcate de Cătălin Hlistei pentru Rapid, în minutul 43, în timp ce pentru argeșeni a egalat Bogdan Rusu, în minutul 82.

rapid

În urma acestui rezultat, formația pregătită de Mihai Iosif a bifat al doilea meci fără victorie în Liga a 2-a și rămâne pe locul secund în ierarhie. Giuleștenii se află la două puncte distanță de FC U Craiova 1948, echipă care are însă cu un meci disputat în minus. Pentru Rapid urmează partida de pe teren propriu contra celor de la Csikszereda Miercurea Ciuc, care va avea loc sâmbătă, 1 mai, de la ora 20:00.

De cealaltă parte, CS Mioveni ocupă locul al treilea în clasament, cu 42 de puncte acumulate. Pentru elevii lui Alexandru Pelici urmează duelul de pe terenul celor de la FC U Craiova, programat vineri, 30 aprilie, de la ora 20:00.

Echipele de start din partida Rapid București – CS Mioveni

Rapid: Moldovan – Goge, Dandea, Nastos, Finica – Costin, Barbu – Sefer, Pănoiu, Ursu – Hlistei
Rezerve: Drăghia, Voicu, Florică, Ignat, Lazăr, Ilie, Drăghiceanu, Ioniță, Bălan
Antrenor: Mihai Iosif

CS Mioveni: Popescu – Rădescu, Gheorghe, Iacob, Șerbănică – Toma, Veres, Măr, Blănaru, Rusu, Ișfan
Rezerve: Ducan, Șerban, Ghidriș, Ivan, Massaro, Coman, Panait, Gomes, Coșereanu
Antrenor: Alexandru Pelici