VIDEO | Rapid e pe val în Liga a 2-a! Giuleştenii au făcut scor cu Dunărea Călăraşi

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat duminică, 11 aprilie 2021, ora 21:14,
Rapid Calarasi

Rapid Bucureşti a reuşit un nou meci fantastic în play-off-ul din Liga a 2-a, acolo unde a învins Dunărea Călăraşi cu scorul de 4-1.

Golurile celor de la Rapid au fost marcate de către Hlistei, în minutul 23, Bălan, în minutul 28, Pănoiu, în minutul 58 şi Ursu, în minutul 90, respectiv Cristi Bud, în minutul 34, pentru Dunărea Călăraşi.

Echipa lui Mihai Iosif a dovedit încă o dată cât de mult îşi doreşte să ajungă la finalul play-off-ului în Liga 1, pentru a se bate cu rivalele FCSB şi Dinamo.

În primele două meciuri din play-off, Rapid a reuşit să adune punctaj maxim, asta după ce a avut emoţii că nu va prinde primele 6 clasate în luna martie.

În urma acestui rezultat, Rapid a urcat pe primul loc în Liga a 2-a, cu 39 de puncte acumulate, după ce a disputat 21 de partide în acest sezon.

De cealaltă parte, după înfrângerea de azi, Dunărea Călăraşi a rămas pe locul 4 în Liga a 2-a, cu 35 de puncte adunate in 21 de jocuri.

Citeşte şi Șeful galeriei de la Rapid a vorbit despre divergențele cu Daniel Niculae: “Întotdeauna vor exista discuții!”