Problemele continuă pentru giuleșteni! Rapid, semi-eșec pe teren propriu

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat duminică, 10 noiembrie 2019, ora 14:14,
Rapid Pandurii

Rapid s-a încurcat, din nou, în lupta pentru promovare!

În fața a aproximativ 6.000 de spectatori, giuleștenii au remizat cu Universitatea Cluj, scor 1-1, în derby-ul etapei cu numărul 16.

În urma acestei remize, giuleștenii au ajuns la al patrulea meci fără victorie în Liga a 2-a.

REMIZĂ ÎN MECIUL CU "U" CLUJRAPID ? U Cluj 1️⃣:1️⃣

Publicată de FC Rapid 1923 pe Duminică, 10 noiembrie 2019

Rapid a deschis scorul în minutul 24, prin Cătălin Hlistei. Voicu a avut o centrare foarte bună, iar mijlocașul a punctat după o lovitură puternică de cap.

GOOOOOOOOOOOOL RAPID⚽ Min. 24: Ionuț Voicu centrează, iar Cătălin Hlistei înscrie cu o lovitură perfectă de cap. ???#RapidU 1:0

Apărarea giuleștenilor a rezistat până în minutul 33, când Goga a restabilit egalitatea, tot cu o lovitură de cap.

Echipele de start:

Rapid: Drăghia – Voicu, Bonnin, Iacob, Vadasis – Lazăr, Pănoiu, Jorza – Labeau, Roskopf, Hlistei

Rezerve: Tătaru, Băjan, Catrici, Djuric, Babaua, Crețu, Dodoi

„U” Cluj: Dur-Bozoancă – Takacs, Crăciun, Fereira, Damil – Pop, Dican, Castanheira, Taub – Gavra, Goga

Rezerve: Silveira, Guedj, Tordai, Telcean, Da Costa, Burghele, Pîrvulescu

#HaiRapid ??Rapid ? U Cluj 0️⃣:0️⃣

În urma acesui rezultat, Rapid rămâne pe locul 7 în Liga a 2-a, cu 22 de puncte, iar Universitatea Cluj urcă pe locul 14, cu 18 puncte.