VIDEO | Poli Iași – Sepsi 1-1. Condiții incredibile în Moldova! Teren înghețat și -10 grade

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat vineri, 30 noiembrie 2018, ora 19:48,
Iasi Sepsi
Iasi Sepsi

Poli Iași și Sepsi au încheiat la egalitate, scor 1-1. Partida s-a jucat însă în condiții incredibile: instalația de încălzire nu a fost pornită, iar jucătorii au evoluat pe un teren înghețat, la o temperatură de -10 grade.

Oaspeții au început mai bine, iar Vașvari a deschis scorul după 8 minute, după pasa lui Tandia.

Flores a egalat printr-o lovitură de cap și a stabilit scorul final încă din minutul 21.

Sepsi a mai avut două ocazii mari, iar apoi ambele echipe au așteptat finalul, luptând eroic pe un teren imposibil.

ECHIPELE:

Poli Iaşi: Târnovanu – Arias, Mihalache, Frăsinescu, Sin – Qaka, Cioinac – Platini, Flores (P. Petre ’71), Sanoh (Zaharia ’59) – A. Cristea (Bekui ’78).

Antrenor: Flavius Stoican

Sepsi: Fejer – Moura, Viera, A. Rus, F. Ştefan (Hadnagy ’75) – Velev, Karniţki – Nouvier (Mensah ’84), Vaşvari, Tandia – Simonovski (Sato ’57).

Antrenor: Eugen Neagoe