Poli Iași – Chiajna 3-0. Moldovenii au reușit a doua victorie în Liga 1

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat luni, 03 septembrie 2018, ora 22:07,
Iasi galerie

Poli Iași n-a avut nicio emoție în fața Chiajnei și s-a impus clar în Copou, scor 3-0.

Gazdele au deschis scorul în minutul 14, după autogolul lui Albu, iar apoi Flores a majorat avantajul ieșenilor, cu 10 minute înainte de pauză.

Panțîru a fost aproape de un super gol în minutul 66, atunci când a trimis în transversală din afara careului. Până la urmă, Poli Iași a mai înscris o dată: Bekui a stabilit scorul final, 3-0, în minutul 88.

Politehnica învinge, 3-0, Concordia Chiajna prin reușitele lui Sanoh, Flores și Bekui, toți 3 la primul gol în tricoul…