VIDEO | Pigliacelli a învățat din greșeli! Portarul Craiovei e pregătit pentru FCSB: ”Nu mergem să facem egal sau să pierdem”

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat vineri, 29 martie 2019, ora 14:23,
pigliacelli
pigliacelli

FCSB și Universitatea Craiova se vor întâlni duminică, 31 martie, pe Arena Națională!

Mirko Pigliacelli, portarul Craiovei, a fost protagonistul serii la ultima întâlnire dintre cele două formații. Acesta a marcat din penalty pentru olteni și i-a scos din sărite pe fotbaliștii FCSB-ului.

Goalkeeper-ul formației din Bănie a explicat că oltenii sunt pregătiți și că nu vor merge la București pentru egal sau înfrângere: ”Îmi place să am și joc de picior. Nu am ridicularizat pe nimeni. Eu joc la Craiova și dacă antrenorului îi convine, eu fac asta. Chiar dacă am auzit că portarul nu trebuie să părăsească poarta, eu așa fac. Tot timpul lucră împreună pentru a câștiga. Eu cred că știm ce trebuie să facem. Avem nevoie să fim concentrați. Nu mergem acolo să facem egal sau să pierdem.” a declarat Pigliacelli la conferința de presă.

? #LIVE: Conferința de presă premergătoare meciului cu FCSB. Participă Devis Mangia și Mirko Pigliacelli.#SustineStiinta #AsaELaCraiova #CampioniLaSuporteri

Publicată de Universitatea Craiova pe Vineri, 29 martie 2019

Koljic, marele absent al partidei cu roș-albaștrii!

Golgheterul Elvir Koljic s-a accidentat în victoria Bosniei contra Armeniei, scor 2-1, în preliminariile EURO 2020. Atacantul l-a înlocuit pe superstarul Romei, Edin Dzeko, în minutul 87, dar după doar trei minute a cerut intervenția medicilor din cauza unei dureri la coapsă.