VIDEO | Petrolul – Farul 2-1. Prahovenii sunt la 3 PUNCTE de LIDER! Mesajul ultrașilor la 3 ANI de la tragedia de la „Colectiv”

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat luni, 29 octombrie 2018, ora 21:20,
petrolul-2
petrolul-2

Petrolul a revenit spectaculos cu Farul și s-a impus la Ploiești cu 2-1.

Tudorică a deschis scorul pentru oaspeți după gafa imensă comisă de portarul Tordai, însă Roumadi a egalat până la pauză. Arnăutu a adus victoria din penalty, în minutul 59, iar Petrolul e acum pe poziția a 4-a, la 3 puncte de liderul Chindia.

Petrolul a început în următoarea formulă: Tordai – Olaru, Antoche, Cazan, Ţigănaşu, Chindriş, Marinescu, Lumu, Ştefănescu, Saim Tudor, Arnăutu

Ultrașii de la Peluza Latină au afișat și un banner în memoria victimelor de la „Colectiv”: „3 ani de la un dezastru mușamalizat / Zeci de vieți pierdute – niciun vinovat”.

La împlinirea a trei ani de la incendiul de la Colectiv, cei 65 de oameni care au pierit în urma tragediei vor fi comemorați printr-un Marș al Chitarelor ce va avea loc marţi, pe 30 octombrie, începând de la ora 19:00, dar și printr-un moment muzical, în fața clubului.