Petrolul a profitat de pauza din Liga a 2-a! Victorie pentru ,,lupi” într-un meci amical disputat pe zăpadă

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat sâmbătă, 06 martie 2021, ora 17:09,
Petrolul
Petrolul

Petrolul Ploieşti a profitat de pauza avută în Liga a 2-a şi a disputat astăzi un meci amical contra celor de la CS Afumaţi, formaţie de Liga a 3-a.

Meciul a avut loc la Strejnic, pe un teren plin de zăpadă, şi s-a încheiat cu victoria ,,lupilor” lui Viorel Moldovan, scor 2-0.

Sursa foto: fcpetrolul.ro

Golurile partidei au fost înscrise de fiecare dată în debutul celor două reprize ale jocului. Primul a marcat Silviu Pană, în minutul 6, iar al doilea marcator a fost Sergiu Arnăutu, în minutul 48.

Cum a arătat primul 11 al Petrolului în meciul cu CS Afumaţi, liderul din Seria a 3-a, a Ligii a 3-a.

Avram – Bărboianu, Mondragon, Huja, Manolache – S. Pană, Mitrea – Bratu, Ekollo, Saim Tudor – Arnăutu

Pe parcursul reprizei secunde, Viorel Moldovan i-a mai introdus în teren pe Cebotari, Constantinescu, Balint, Poelmans, Bogdan și Popovici.

Următorul meci pe care îl va juca Petrolul este meciul din Liga a 2-a cu Concordia Chiajna, joi, de la ora 17:00, în deplasare, în etapa cu numărlul 19.

Citeşte şi Viorel Moldovan, după eliminarea Petrolului din Cupă: „E diferență de valoare. Ne concentrăm să intrăm în play-off”