„Perla” lui Gigi Becali nu a strălucit în meciul stelelor! Octavian Popescu a părăsit terenul accidentat

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat sâmbătă, 13 martie 2021, ora 20:02,
OctavianPopescu

FCSB 2 a terminat la egalitate partida din runda cu numărul 11 din Liga 3, scor 1-1, contra marei rivale de la CSA Steaua!

Patronul liderului din Liga 1, Gigi Becali, și-a dorit să îi încurce pe rivalii de la CSA Steaua, astfel că a decis să trimită mai mulți jucători de la prima echipă pentru duelul din eșalonul al treilea. Una dintre „bijuteriile” roș-albaștrilor din acest moment, Octavian Popescu (18 ani), a fost și el folosit de Bogdan Vintilă în primul 11 al celor de la FCSB 2.

Octavian Popescu, noul puști minune al liderul Ligii 1 nu a strălucit în „meciul stelelor” și și-a creat foarte puține situații în terenul gazdelor. „Perla” lui Gigi Becali a părăsit terenul accidendat în minutul 70 al partidei din Ghencea după un duel cu căpitanul celor de la CSA Steaua, Valentin Bărbulescu.

Octavian Popescu (numărul 10), accidentat în CSA Steaua – FCSB 2 // foto: captură YouTube @ STEAUA TV

Un gol în 21 meciuri a reuşit Octavian Popescu pentru liderul la zi din Liga 1 în acest sezon şi a mai contribuit decisiv la alte 6 goluri înscrise de colegii săi.

350.000 de euro este cota lui Octavian Popescu, potrivit transfermarkt.com.