RS Live

Realitatea.NET

Realitatea Financiară

TaBu

“Perla” lui Gigi Becali nu a strălucit în meciul stelelor! Octavian Popescu a părăsit terenul accidentat

FCSB 2 a terminat la egalitate partida din runda cu numărul 11 din Liga 3, scor 1-1, contra marei rivale de la CSA Steaua!

Patronul liderului din Liga 1, Gigi Becali, și-a dorit să îi încurce pe rivalii de la CSA Steaua, astfel că a decis să trimită mai mulți jucători de la prima echipă pentru duelul din eșalonul al treilea. Una dintre „bijuteriile” roș-albaștrilor din acest moment, Octavian Popescu (18 ani), a fost și el folosit de Bogdan Vintilă în primul 11 al celor de la FCSB 2.

csa fcsb

Octavian Popescu, noul puști minune al liderul Ligii 1 nu a strălucit în “meciul stelelor” și și-a creat foarte puține situații în terenul gazdelor. “Perla” lui Gigi Becali a părăsit terenul accidendat în minutul 70 al partidei din Ghencea după un duel cu căpitanul celor de la CSA Steaua, Valentin Bărbulescu.

OctavianPopescu1
Octavian Popescu (numărul 10), accidentat în CSA Steaua – FCSB 2 // foto: captură YouTube @ STEAUA TV

Un gol în 21 meciuri a reuşit Octavian Popescu pentru liderul la zi din Liga 1 în acest sezon şi a mai contribuit decisiv la alte 6 goluri înscrise de colegii săi.

350.000 de euro este cota lui Octavian Popescu, potrivit transfermarkt.com.