VIDEO | Final de meci! CSA Steaua egalează în ultimele minute și rămâne pe primul loc în ierarhie

Articol de Vlad Ciotoran - Publicat sâmbătă, 13 martie 2021, ora 17:58,
csa steaua
csa steaua

CSA Steaua și FCSB 2 se vor întâlni de la ora 15:00 în derby-ul etapei a 11-a din Liga 3. Meciul reaprinde conflictul dintre cele două cluburi, cu privire la palmares.

UPDATE: „Miliarii” au reușit să egaleze în minutele de prelungire ale partidei, grație golului marcat de Dragoș Huiban în minutul 90+3 . Pentru FCSB 2 a marcat Alexandru Buziuc, printr-o execuție de excepție în minutul 73.

În urma acestui rezultat, CSA Steaua rămâne pe prima poziție în ierarhie, fiind urmată la doar două puncte distanță de adversara din meciul de astăzi, FCSB 2. Pentru formația pregătită de Bogdan Argeș Vintilă urmează duelul de pe teren propriu contra celor de la Concordia Chiajna 2, în timp ce „militarii” vor juca în deplasare împotriva celor de la Progresul Spartac.

Pentru acest meci, finanțatorul FCSB-ului, Gigi Becali, a decis să trimită la echipa din Liga 3 mai mulți jucători de la prima echipă. Printre aceștia se numără Nedelcu, Simion, Șut, Oaidă, Buziuc sau Octavian Popescu.

Echipele de start în partida CSA Steaua – FCSB:

CSA Steaua: Mușat – Călințaru, Walace, Beța, Ilie – Enceanu, Bărbulescu – Răsdan, Chipirliu, Pacionel – Nsiah
Rezerve: Balbarău, Neacșu, Vlad, Băjenaru, Mihăescu, Huiban, Mihalache, Zaharia, Morariu
Antrenor: Daniel Oprița

FCSB 2: Târnovanu – Pantea, Nedelcu, Soiledis, Șerban – Simion, Șut, Oaidă – Niță, Buziuc, Oct. Popescu
Rezerve: Udrea, Nicola, Gogor, Papuli, Stan, Filip, Ardelean, Pandele, Rob. Tudor
Antrenor: Bogdan Vintilă

În tur, CSA Steaua s-a impus cu 2-1 contra celor de la FCSB 2. Partida de astăzi se va disputa pe terenul 5 din cadrul Complexului Sportiv Steaua. Lider în Seria 4 a Ligii a 3-a este Steaua, cu 26 de puncte. FCSB 2 o urmează în clasament, cu 24 de puncte acumulate în 10 etape. La meci și-au făcut apariția mai mulți suporteri ai formației gazdă.