Ovidiu Hoban, discurs fabulos după golul marcat cu Viitorul: ,,O victorie meritată! Mă simt ca la 38 de ani”

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat joi, 04 februarie 2021, ora 23:20,
hoban
hoban

Meciul dintre CFR Cluj şi Viitorul, din etapa a 21-a a Ligii 1, disputat în Gruia, s-a terminat cu victoria gazdelor, scor 2-1.

Golurile partidei au fost marcate de Cătălin Itu, în minutul 31 şi Ovidiu Hoban, în minutul 90+3, pentru CFR Cluj, iar pentru Viitorul a marcat Dobrosavlevici, în minutul 52, după o eroare a lui Bălgrădean.

Ovidiu Hoban, marcatorul golului care a adus victoria pentru ardeleni, a comentat prestaţie echipei CFR la finalul jocului. Acesta spune că Viitorul nu a avut nicio ocazie de gol.

,,Am marcat atunci când a trebuit, important e că am câştigat, nu contează cine marchează. Importante sunt punctele. Normal, trebuie să dea tuturor băieţilor o bere Bălgrădean.

Din punctul meu de vedere nu am suferit, nu ştiu dacă a avut vreo ocazie Viitorul, am jucat sus, agresiv, e o victorie meritată.

Urmează meciul cu Botoşani, meci greu, mergem să câştigăm şi să continuăm pe drumul bun.

Mă simt ca la 38 de ani. Muncim zi de zi, ne antrenăm pentru a ajuta echipa şi mă bucur că se materializează pe teren.”, a mai spus Hoban la finalul meciului.

SURSA FOTO: Sport Pictures

După acest meci, CFR Cluj ocupă locul doi în clasament, cu 47 de puncte acumulate în cele 21 de jocuri disputate până acum în Liga 1.

De cealaltă parte, Viitorul rămâne pe locul 9 în Liga 1, cu 25 de puncte strânse din 21 de meciuri jucate până acum în campionat.

Citeşte şi VIDEO | CFR Cluj pune presiune pe FCSB! Victorie chinuită în prelungiri cu Viitorul