Nu le-a uitat! Mesajul lui Ambros Martin pentru ”tricolore”, după România – Rusia

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat duminică, 08 decembrie 2019, ora 11:33,
Romania-Rusia-handbal

România a pierdut meciul cu Rusia de la Campionatul Mondial de Handbal, scor 18-27.

”Tricolorele” au făcut o primă repriză foarte bună, însă în minutul 43 au căzut, iar rusoaicele s-au desprins pe tabelă.

Ambros Martin a avut un mesaj special pentru România, fosta echipă națională pe care a pregătit-o înainte să semneze cu Rusia.

”Sunt foarte fericit că sunt în grupele principale. E ceva ce mă face bucuros şi vă urez tot norocul şi ce vă trebuie pentru a reuşi.â

După prima repriză, am avut ceva probleme în atac. Ne-am dat seama că dacă menţinem nivelul în apărare, putem să mai avem răbdare în atac. Aceasta a fost soluţia, ne-am păstrat calmul, nu am pierdut controlul” a declarat Ambros Martin.