Moruțan, luat în colimator de Gigi Becali după egalul cu CFR: „Nu mai căuta, tată, să te duci la echipe mari!”

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat marți, 04 mai 2021, ora 08:17,
Olimpiu Morutan

Patronul celor de la FCSB, Gigi Becali, a vorbit la finalul partidei cu CFR Cluj despre prestația echipei sale și a ținut să îi atragă atenția lui Olimpiu Moruțan, care a acuzat problemele fizice!

„Roș-albaștrii” au ratat victoria contra clujenilor și au rămas și după această rundă pe locul secund în ierarhie. Elevii lui Toni Petrea s-au văzut egalați în minutele de prelungire ale partidei, după ce reușise să treacă în avantaj încă din prima parte a duelului. În urma acestui rezultat, FCSB rămâne la două puncte în spatele celor de la CFR și la trei peste CSU Craiova.

La scurt timp după fluierul final al partidei de la Giurgiu, Gigi Becali a intervenit și a oferit o primă reacție cu privire la jocul fotbaliștilor săi. Patronul bucureștenilor a ținut să îi reproșeze lui Olimpiu Moruțan faptul că a cerut să fie schimbat imediat după pauză, din cauza problemelor de ordin fizic și consideră că aceasta trebuia să lupte pentru echipă până la ultima suflare.

gigi-becali-fcsb

Moruțan mi s-a părut bun, dar dacă te caută Milan și nu știu cine, ziceți voi, că la mine n-a venit nicio ofertă, și tu zici că nu mai poți, nu mai căuta, tată, să te duci la echipe mari, stai acolo pe teren și mori pentru echipă.

El la pauză a zis că nu mai poate decât 15 – 20 de minute. Ce 15-20 de minute? Avea capul spart? Trebuia să stea pe teren. Îmi pare rău că am fost de acord cu schimbarea lui”, a declarat Gigi Becali, potrivit Digi Sport.