Gigi Becali, mulţumit cu remiza. „Să rămână cu două puncte avantaj, îi batem în ultima etapă!”

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat luni, 03 mai 2021, ora 23:17,
Gigi Becali
Gigi Becali

Gigi Becali s-a declarat mulţumit după remiza cu CFR Cluj. Patronul FCSB a pus rezultatul pe seama problemelor de lot ale echipei sale, dar şi pe ghinionul de a primi gol la ultima fază.

Obişnuit să îşi critice jucătorii după rezultate nefavorabile, Gigi Becali a suprins după remiza cu CFR Cluj. Patronul FCSB este convins că roş-albaştrii se pot impune la Cluj în ultima etapă din playoff.

„Este intervenţie divină, dar să vedem cu ce scop. Ce vrea Domnul, noi nu ştim. La final aflăm. Eu, dacă înainte de meci spunea cineva uite, semnează aici, să nu se mai joace, şi mai dai şi şase puncte anul următor pentru un egal, acceptam. Eram decimaţi, nu aveam jucători. Şut a jucat cu infiltraţii, Olaru nu, prea multe lipsuri. A picat şi Miron, Creţu suspendat. Vezi dacă nu îţi vezi de treabă, aveam nevoie de el acum, juca Haruţ fundaş central.

Am avut să facem 2-0, Oaidă să o bage cu latul în poartă, Cristea cu latul în poartă. Minutul 92, Octavian Popescu, trei contra unu, a dat la portar. Noi în minutul 92 nu mai aveam nevoie de gol. Să continue faza, chiar dacă nu dădeam gol, la trecerea timpului.

Eu asta cred, că suntem mai valoroşi şi se vede. Ei sunt mai puternici. Sunt foarte mulţumit de arbitraj, a fost un meci mai mult de luptă. Am avut trei ocazii clare, am avut şi bară. Lui Vlad i-a scăpat mingea, într-adevăr a fost intervenţie divină. Să rămână cu două puncte, eu sunt convins că îi batem în ultima etapă” – a declarat Gigi Becali la Digi Sport.

La începutul săptămânii viitoare, CFR Cluj va juca acasă cu Sepsi, iar FCSB va întâlni tot pe teren propriu Academica Clinceni.

FCSB a ajuns la trei meciuri fără victorie în playoff după remiza cu CFR Cluj.

CITEŞTE ŞI: Cea mai aprinsă fază din derby! Deac: “Clar m-a lovit peste picior!”