Mirel Rădoi, mustrat după ce și-a criticat jucătorii: „Rufele se spală în familie!”

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat joi, 01 aprilie 2021, ora 17:48,
radoi-mirel-profimedia-0556713655

Echipa naţională de fotbal a României, condusă de Mirel Rădoi de pe margine, a pierdut meciul de la Erevan cu Armenia, miercuri, scor 2-3.

Golurile partidei au fost marcate de către Spertsyan, în minutul 56, Haroya, în minutul 87 şi Barsegyan pentru Armenia, respectiv Cicâldău, în minutele 62 şi 72 pentru formaţia pregătită de Mirel Rădoi.

Selecționerul României, Mirel Rădoi și-a criticat jucătorii după înfrângerea de la Erevan.

Sursa foto- Profimedia Images

Mihai Iosif, antrenorul Rapidului consideră că tehnicianul echipei naționale, Mirel Rădoi a greșit când și-a criticat public elevii după meciul cu Armenia. Antrenorul giuleștenilor, Mihai Iosif spune că astfel de discuții ar trebuie să aibe loc în vestiar.

„Personal, eu ce am de discutat cu jucătorii, le spun în față și atât. Până la urmă, el e antrenorul și trebuie să-și spună punctul de vedere, iar ei sunt jucători profesioniști, nu trebuie să fie deranjați, dar ideal, ‘rufele se spală în familie'” a declarat Mihai Iosif pentru Digi Sport.

Cum arată clasamentul grupei J, din care face parte şi naţionala condusă de Mirel Rădoi

1. Armenia – 9 puncte
  2. Macedonia de Nord – 6 puncte
  3. Germania – 6 puncte
  4. România – 3 puncte
  5. Islanda – 3 puncte
  6. Liechtenstein 0 puncte

armeniamihai iosifmirel rădoirealitatearomaniapreliminarii campionatul mondial 2022