Mesaj superb în limba română, al clubului Parma, la adresa lui Valentin Mihăilă

Articol de Vlad Ciotoran - Publicat luni, 08 martie 2021, ora 18:16,
Mihăilă, sursa- Profimedia Images

Evoluția bună a lui Valentin Mihăilă din meciul contra Fiorentinei nu a trecut neobservată de Parma.

Gruparea emiliană a postat, pe pagina de Twitter, un mesaj de susținere pentru fostul atacant al Craiovei, chiar în limba română.

Îşi deschide contul în Serie A”, a fost mesajul postat de italieni, în limba română.

Valentin Mihăilă a marcat în minutul 90 și a oferit o pasă decisivă în meciul cu Fiorentina, scor 3-3, într-un meci disputat duminică, în etapa a 26-a din Serie A. Reușita atacantului a fost prima în Serie A. Mihăilă a fost rezervă și a fost introdus pe teren în minutul 46.

Parma este penultima în Serie A, cu 16 puncte, în timp ce Fiorentina se află pe 14 (26 de puncte).