Italienii, la picioarele lui Valentin Mihăilă, după primul gol în Serie A: ,,Se vede că are talent şi fler”

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat luni, 08 martie 2021, ora 12:00,
Fiorentina vs Parma – Serie A TIM 2020/2021

Valentin Mihăilă a marcat primul său gol pentru Parma, în Serie A, în meciul terminat 3-3 cu Fiorentina, în etapa a 26 din Italia.

Intrat la pauza meciului de pe Artemio Franchi, Mihăilă a oferit şi o pasă de gol la reuşita lui Kurtic, din minutul 72.

Sursă foto: Profimedia Images/ Massimo Paolone/LaPresse

Prestaţia românului nu a trecut neobservată, după meciul de ieri. Italienii de la Gazzetta dello Sport l-au desemnat pe atacantul român drept cel mai bun om al formaţiei lui D’Aversa.

,,Un gol și un assist. A intrat pe teren și a fot decisiv. Se vede că are talent și fler în zona ofensivă. Și e jucător născut în 2000!„, au scris italienii, care i-au dat nota 7 lui Mihăilă.

Intrat tot după pauză, Dennis Man a fost şi el notat cu 6: ,,A fost cel care a inițiat acțiunea de la golul de 3-2.”, au punctat jurnaliştii italieni.

După meciul termiant la egalitate cu Fiorentina, Parma rămâne în continuare pe locul 19 în Serie A, cu 16 puncte adunate în cele 26 de meciuri disputate.

Citeşte şi Valentin Mihăilă, omul meciului pentru Parma! Dennis Man a intrat în repriza secundă