Mario Camora, acid la adresa arbitrului de la Berna: ,,A fost penibil! Nu ştiu cum arbitrează în Europa League”

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat joi, 10 decembrie 2020, ora 23:31,
Camora1
Camora1

CFR Cluj a ratat calificarea mai departe în Europa League, după ce a fost învinsă în prelungiri, scor 1-2, în deplasarea de la Berna cu Young Boys.

CFR Cluj a deschis scorul în minutul 84 prin Debeljuh, însă scorul a fost întors, după ce arbitrul a dictat penalty în minutul 90 şi l-a eliminat pe Cristi Bălgrădean. Elveţienii au înscris, iar câteva minute mai târziu i-au prins pe ardeleni pe contraatac şi Gaudino a înscris cu poarta goală.

La finalul jocului, Mario Camora a comentat prestaţia echipei, dar şi decizia arbitrului de a da penalty în minutul 90 al jocului, care a schimbat total cursul finalului de meci.

,,Echipa a făcut un meci excelent, am jucat foarte bine, am avut ocazii. Pe final, acest arbitru a fost penibil. Ne plângem de arbitrii din România, dar acest arbitru a fost penibil. Nu ştiu cum arbitrează în Europa League, e penibil. Nici fault n-a fost. Dacă era fault, trebuia să dea pentru portarul nostru că a fost atingere la portar. Nu am alt cuvant pentru acest arbitru decât că este penibil.

Nici nu mai am cuvinte, nu am mai văzut aşa ceva în toată viaţa mea, nici la televizor, nici pe teren. Cred că aţi văzut şi voi. Am avut ocazii, am dominat tot meciul, am făcut un meci excelent şi meritam să mergem mai departe dacă nu era acest arbitru„, a declarat Camora la finalul jocului.

După meciul pierdut cu elveţienii, CFR Cluj a ratat şansa de a se califica pentru a doua oară consecutiv în fazele superioare ale competiţiei de Europa League.

Citeşte şi VIDEO | Minunile se opresc la Berna! CFR Cluj, învinsă în prelungiri de Young Boys, iar drumul european se încheie dramatic