VIDEO | Marinos Ouzounidis, după ce a spart gheața, cu Craiova, în Liga 1: „Vreau să schimb câteva lucruri”

Articol de Vlad Ciotoran - Publicat sâmbătă, 20 februarie 2021, ora 00:21,
Marinos
Marinos

Marinos Ouzounidis, tehnicianul grec al Craiovei, a obținut primul succes în Liga 1. Etapa trecută, gruparea olteană a remizat cu Academica Clinceni, scor 0-0.

Cele mai importante pentru noi au fost punctele. În prima repriză sunt mulţumit de evoluţia noastră, am făcut ceea ce am pregătit la antrenamente, am jucat repede, am marcat.

În partea a doua echipa adversă a plusat, a ieşit la joc. Ar fi trebuit să marcăm mai multe goluri, asa ca trebuie să ne păstrăm jocul din prima repriză şi să creştem durata jocului în care putem evolua aşa. Suntem un club mare, ne dorim să avem o posesie mare, să nu le dăm adversarilor şansa de a crede.

Sunt satisfăcut, repet, de jocul din prima repriză. Vreau să schimb câteva lucruri, dar nu e uşor să le schimbi direct. În fiecare zi lucrăm anumite aspecte ale jocului, dar avem nevoie de timp, cu toate că multe lucruri ies aşa cum îmi doresc. Nu e însă bine pentru noi când adversarul are mingea şi îşi crează ocazii. Următorul meci e cel mai important însă, apoi vedem ce putem face”, a spus antrenorul Craiovei, Marinos Ouzounidis, la finalul meciului cu FC Hermannstadt.

Craiova a învins-o pe FC Hermannstadt cu scorul de 1-0, vineri seara, pe teren propriu, într-un meci din etapa a 24-a a Ligii I.

În urma acestei victorii, Craiova a acumulat 47 de puncte și s-a apropiat la o lungime de FCSB și CFR Cluj. Etapa următoare, echipa oltenă va evolua, în deplasare, cu Chindia Târgoviște.